Prihlásiť sa | Vytvoriť účet

Vnútorná energia Ki

Veľmajster Han vysvetľuje, že KI je zdrojom bezhraničnej sily človeka. Pomáha ovládať pocity, posilňuje odvahu, zvyšuje kondičnú zdatnosť, lieči choroby. Nie každý však vie že KI je súčasťou každej živej bytosti. Duch človeka sa prejavuje funkciami tela.

Pocity ducha prijímame v oblasti žalúdka - je to ťažisko tela, alebo TAN-JON, pričom TAN znamená pupočnú šnúru, alebo životnú líniu a JON miesto kde sa nachádza koreň kultivácie života. TAN-JON sa nachádza v brušnej oblasti asi 3 cm pod pupkom. Preto sa zdôrazňuje hlboké brušno-bránicové dýchanie.

Jedným z najdôležitejších aspektov WHD je trénovanie TAN-JON-KI energie. Ta sa vytvára spolupôsobením troch prvkov: kruhové pohyby, technika dýchania a meditácia.

Samotná energia je flexibilná a premeniteľná, integruje a koordinuje telo. Môže sa orientovať do jednotlivých častí tela a zlepšovať ich funkciu. Je základom fyzického, mentálneho a emotívneho zdravia. Nerozvíja sa mechanicky, ale pomocou prirodzeného, jemného a hlbokého dýchania, uvoľnenosťou, bez snahy vnímať ju prirodzenými zmyslami.

® Copyright 2013