Prihlásiť sa | Vytvoriť účet

Do Bok

Do Bok je úbor v ktorom sa cvičí WHD. Do znamená cestu, Bok znamená uniformu (oblečenie) Ide o tradičný ázijský odev skladajúci sa z troch častí 1. nohavice 2. zvršok a 3. pás.

1. Nohavice

musia byť voľné v rozkroku, často majú medzi nohami našitý rozparok pre väčšiu voľnosť. Hore sú nohavice zviazané šnúrkou. Dĺžka nohavíc by mala byť približne po členky. Nie vyššie ani nie po zem.

2. Zvršok

Je špecifický s vyšitou alebo namaľovanou diamantovou sieťou a znakmi WHD na chrbte. Ďalej v prednej pravej časti zo znakom WHD. Sieť symbolizuje sieť, ktorou krotíme divé zviera v nás. (Bojové umenia slúžia ako cesta ku kultivácii človeka z divocha na disciplinovaného jedinca) Ďalšia zmena od iných bojových umení je, že prekladáme Do bok pravou časťou na ľavú.

Pravá strana symbolizuje vo WHD myseľ a ľavá telo, čím tiež dávame najavo ciel či účel WHD. Ďalej na rukávoch sa nachádzajú národné vlajky ( na pravom ramene Kórejská, na ľavom vlajka krajiny z ktorej WHD-ista pochádza).

3. Pás

Pásy sú rôznych farieb a označujú technickú vyspelosť (úroveň) cvičenca. Farby pásov sú: biely, žltý, zelený, modrý, červený, purpurový ....... Viac v sekcií Páskovací systém

® Copyright 2013